Апетитний салат для задоволеної корови або навіщо необхідно нарізати сіно та солому перед подачею, навіть, якщо ви використовуєте змішувач-кормороздавач?

 

Поступово відходять в минуле ті часи, коли на фермах корма розвозили підводами і роздавали вручну.  Сучасні ферми поступово стають все далі більш схожими на західні – змішувач-кормороздавач – незамінний помічник в будь-якому господарстві.

Проте, немає меж досконалості. Ми вкладаємо чималі кошти в вирощування та зберігання якісних кормів, в породистих та підчас дуже недешевих корів, робимо сучасні корівники с усіма умовами задля того, щоб отримати максимальний результат – а саме: отримати якомога більше якісного молока. При цьому ми хочемо уникнути небажаних втрат корму, підтримати стан здоров’я нашої годувальниці на належному рівні та бажано зекономити на витратах пального та зайвих робочих руках.

 

Для цього, перед подачею у змішувач-кормороздавач сіно або солому необхідно попередньо подрібнити.

 

 

 

Що це нам дає?:

1) Структура корму.  Подрібнювач соломи дає змогу подрібнити сіно  на  однорідну фракцію довжиною від 10 до 50 мм за допомогою використання сит різного діаметру. Найчастіше використовується сито 21 мм або 36 мм. Корм з подрібненим сіном або соломою більш однорідний, краще змішується та краще поїдається. Отримайте апетитний салат для вашої корови!

2) Можливість добавити в раціон більше сухої речовини! Якщо ви вкидаєте в змішувач неподрібнене сіно, воно займає значну частину об’єму змішувальної камери, його необхідно придавити більш важким кормом, щоб перемішати. Тому, якщо ви забажаєте збільшити кількість сухої речовини та добавите ще більше неподрібненого сіна, у змішувачі фізично не залишиться місця для більш важких інгридієнтів, та такий раціон не змішається.  Раціон легше балансувати (можливість добавити до 2 кг сухої речовини).

3) Стимулювання стінок шлунку!  Подрібнена солома добре стимулює стінки шлунку та покращує апетит.

4) Збільшення якісних та кількісних показників надоїв! Результат більш оптимального балансування та кращого з’їдання корму – підвищення жирності та надоїв в середньому на 1 л.

5) Менше вибіркового поїдання. Оскільки такий корм однорідний, і немає довгих частин стебел, які незручно їсти корові, вона не може вибирати, що їй їсти, а що ні – тому тварина їсть все підряд не перебираючи, а ви впевнені, що все, що прописано в раціоні, було з’їдено.

6) Менше залишків корму.  Добре подрібнений корм легше з’їсти – господарства, що подрібнюють сіно перед додаванням в змішувач, помічають зменшення залишків корму на 30-40%.

7) Скорочення часу роботи змішувача. Змішування відбувається значно швидше – економія палива, часу роботи техніки та працівників, зменшення зносу робочих органів змішувача-кормороздавача.

8) Ви маєте змогу роздати подрібнене сіно напряму в кормушки без використання змішувача-кормороздавача.

Крім того, подрібнювач соломи дає змогу швидко і легко зробити якісну підстилку для вашої худоби!

Переваги підстилки, зробленої за допомогою подрібнювача соломи:

1) Економія соломи до 30-50%!

2) Зменшення трудозатрат! Одна людина швидко та якісно може зробити підстилку.

3) Збільшення вологопоглинаючих властивостей соломи.

4) Якісна підстилка – краща гігієна – менше проблем зі здоров’ям худоби

5) Якість навозу – структурований навоз краще розподіляється навозорозкидачем.